Danfoss Type Solenoid Valve EVR 40 1 5/8 in 042H1109 042H1110
Product Details:
Place of Origin: CHINA
Brand Name: BRANDO
Certification: None
Model Number: BRV40-158S
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 5pcs
Price: Negotiation
Packaging Details: Inner Box,Carton,Pallet
Delivery Time: Negotiation
Payment Terms: T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability: 100000 pcs per month
Contact Now
Detailed Product Description
Product Name: Refrigeration Solenoid Valve Ordering Code: 042H1109, 042H1110
Port Size: 1 5/8'' (42mm) Connection Type: Solder (ODF)
Function: 2 Way Normally Closed Voltage: 24VDC, 24VAC, 110VAC, 220VAC